top of page

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

SVATBA

KDE PŮSOBÍŠ? MŮŽEME SI TĚ OBJEDNAT I MIMO TVÉ PŮSOBIŠTĚ?

Žiju v Kadani. Mé hlavní působiště je proto Ústecký a Karlovarský kraj. Potkat mě ale můžete téměř kdekoli v České republice.

A  KOLIK SI POČÍTÁŠ ZA DOPRAVU?

Asi do 200km od Kadaně to neřeším a doprava je v ceně. Když jedu dále, tak pouze reálný příspěvek na benzin.

KDY SI TĚ MŮŽEME ZAREZERVOVAT NA SVATEBNÍ FOCENÍ?

Čím dříve, tím lépe. Některé oblíbené termíny jako 6.6. nebo 7.7. už bývají zamluvené dlouho před obřadem. Letos bylo nejpoptávanější datum 10. 10. 2020. Takže nejlépe hned jakmile vyberete termín.

NEUMÍM SE FOTIT A NEMÁM RÁD PÓZOVÁNÍ. MUSÍM PÓZOVAT?

Taky nemám rád pózování a snažím se zachytit přirozenost. Budeme si povídat, procházet se, smát se a přitom vám udělám ty nejkrásnější momentky. Možná i chvílemi zapomenete, že tam vůbec jsem :)

 

VYRETUŠUJEŠ MĚ VE PHOTOSHOPU? CHCI BÝT HUBENÝ/Á.

To je dost individuální. Pracovat s Photoshopem umím dobře. Ale nerad dělám z lidí to, co nejsou. Jestli na portrétech máte vady pleti, či jiné rušivé věci v obraze, na oblečení atd., samozřejmě vyretušuji. Ale změnit realitu na svatebních fotografiích se mi moc nechce. Každý se dá vyfotit tak, aby Photoshop nebyl třeba. Ale když je to vaše přání, tak retušuji :)

JAK NÁM DODÁŠ NAŠE FOTKY?

Fotky dodávám v první řadě hlavně v digitální podobě v té nejvyšší možné kvalitě. Tím máte jistotu, že budete mít vždy pevně v ruce (nebo v počítači) zdroje, se kterými můžete dál nějak nakládat. Také dostanete i tištěné fotografie, ale jejich digitální podoba je vaše jistota, kterou ode mě obdržíte přednostně. Takže i do budoucna si budete moci nechat fotografie vytisknout třeba ve velkém rozměru v perfektní kvalitě. Z vaší internetové galerie máte možnost přímého tisku v jedné z našich nejkvalitnějších tiskáren. Na tento tisk jsem vám zařídil slevu oproti ostatním zákazníkům.

Odkaz na fotogalerii můžete jednoduše přeposlat vašim rodičům, kamarádům, svatebčanům. Nikdo cizí s k nim však nedostane.

DOSTANEME NAŠE FOTKY RYCHLE?

Fotky běžně dodávám nejpozději do čtyř týdnů od svatby. Vím ale, jak moc se na ně těšíte, proto se snažím, abyste je měli dříve. Většinou do 14 dnů.

JAK JE TO S PLACENÍM?

Používám standardní smlouvu, tak aby byly obě strany kryté a abyste měli černé na bílém, co všechno ode mě dostanete. Ta se podepisuje online pro rezervaci vašeho termínu. Po podpisu vystavuji zálohovou fakturu na 20% a po zaplacení je termín jen váš. Záloha je pro mě jistota, aby se nestalo, že mi někdo zruší rezervaci týden před svatbou. Bohužel bych tak přišel o termín, který by si mohl zabookovat někdo jiný. Zbylých 80% po odevzdání všech fotografií.

DOSTANU I VŠECHNY NEUPRAVENÉ FOTKY?

NE. A ani neznám nikoho, který by to dělal. Odevzdám vám jen ty fotky, za kterými si 100 % stojím. I tak jich bude hodně.

CO SE STANE, KDYŽ BUDEŠ NEMOCNÝ?

Chce se mi napsat, že nebudu, nemarodím. Ale stát se může cokoli. V tom případě vám domluvím jiného fotografa, za kterého se můžu osobně zaručit.

PŘIJDEŠ NA SVATBU SÁM?

Většinou ano. Jsou ale situace, kdy si musím vzít asistenta, nebo druhého fotografa.

TOČÍŠ I VIDEA?

Občas jsem točil, ale nebaví mě to, tak že netočím. Mám ale velmi šikovného kolegu, který to dokáže. Není problém se domluvit s ním. A má také pěkný fotokoutek s kouzelným zrcadlem, často pracujeme spolu.

RODINNÉ A PORTRÉTNÍ FOTO

CO SI MÁM VZÍT NA SEBE/S SEBOU?

Můžeš s sebou vzít rekvizity! Malinko zapřemýšlejte nad činnostmi a věcmi, které považuješ za důležité a které miluješ. Pro příklad kolo, skateboard, surfový prkno, autíčko nebo velký auto, obřího plyšovýho medvídka, vodních pistoli, IPAD, módní oblečení a doplňky nebo věci na líčení. I tohle jsou věci, které dělají tvojí osobnosti výjimečnou :) Tak proč to nevyužít? Pokud jde o oblečení, v jednoduchosti je krása. Vybírej spíše jednoduché jednobarevné oblečení bez rušivých složitých vzorů apod. Přírodní barvy frčí! :) 
Pokus se vyhnout logu nebo nápisům pokud k nim nemáš nějaké silné citové pouto. Focení by mělo být uvolněné a pohodlné a musíš se cítit dobře, tak na to mysli i při výběru oblečení. Budeme mít i spoustu času na případné převlékání, takže klidně vezmi více outfitů, pokud budeš chtít nafotit víc různých variant, nebo pokud nevíš jistě, který zvolit :)

 

NESNÁŠÍM PÓZOVÁNÍ. MUSÍM PÓZOVAT?

Tomu naprosto rozumím. Taky nesnáším pózování! Naštěstí, se mnou pózovat nemusíš. Rád zachycujemu přirozené momenty, žádné falešné úsměvy. Při focení tě můžu vést, ale určitě tě nebudu stavět do krkolomných a falešných póz. Popovídáme si a projdeme se a během toho ti nasbírám ty nejkrásnější momentky.

 

VYMYSLÍŠ LOKACI NA FOCENÍ?

Pokud nemáte vyhlídnuté místo, ke kterému máte nějaký vztah a kde chcete fotit, můžu vám doporučit nějaká místa, která znám a zdají se mi na focení krásná. V okolí mám několik vyhlídek např. na focení při západu slunce.

 

KDY SI TĚ MÁME OBJEDNAT NA FOCENÍ?

Alespoň dva týdny dopředu. Tak máte větší jistotu, že budu mít volný ten den, který budete chtít zabookovat. Většinou na dva týdny dopředu mám naplánovaná focení a práci a není jisté, jestli se mi tam podaří další focení nacpat :)

 

KDY BUDEME MÍT HOTOVÉ FOTKY?

Běžně dodávám fotografie do 14ti dnů :) Tištěné fotky pak většinou dorazí za další týden po odevzdání fotek v digitální podobě.

 

JAK NÁM NAŠE FOTKY DODÁŠ?

Fotky dodávám v elektronické podobě přes online galerii, která je soukromá a přístup k ní budete mít jen vy a lidé, kterým svěříte odkaz na ni. Fotografie jsou nahrané v maximální velikosti i pro velký a kvalitní tisk a jdou odtud pohodlně stáhnout do počítače.

Z vaší internetové galerie máte možnost přímého tisku v jedné z našich nejkvalitnějších tiskáren. Na tento tisk jsem vám zařídil slevu oproti ostatním zákazníkům.

 

JAK JE TO S PLACENÍM?

Platba za portrétní (předsvatební, rodinné, těhotenské atd.) focení probíhá na základě vystavené faktury hned po focení, nebo po domluvě i jinak.

  

CO KDYŽ BUDEŠ NEMOCNÝ NEBO BUDEME MY NEMOCNÍ?

V případě, že by se něco takového "nedejbože" stalo, není problém změnit zarezervovaný termín na jiný a focení přesunout.

bottom of page